s ЧЕТВЪРТЪК, 12 Октомври 2017

размер на текста

Димитров развали китайския карък

Българинът пречупи Райън Харисан, ще играе с друг американец

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с много трудна победа турнира в Шанхай. Гришо се наложи с 3:6, 6:3, 7:6 (6) над американеца Райън Харисън в среща от втория кръг. Така за първи път в кариерата си българинът се класира за трети кръг на турнира от "Мастърс" сериите в Китай. В предишните си три опита Гришо отпадаше във втори кръг.
Срещата премина през обрати, драматично развитие и невероятен тайбрек, в който Гришо спаси три мачбола. В първата част Харисън успя да пробие Димитров за 4:1, а до края двамата си взеха подаванията. Във втория сет нещата вървяха гейм за гейм. При 4:3 нашият най-накрая успя да пробие подаването на съперника си и поведе с 5:3. След това при свой сервис гейм хасковлията стигна до спечелване на сета и изравняване на резултата при първия си сетбол.
Димитров започна решителната част с пробив, който беше затвърден при собствен сервис. След това обаче Харисън успя не само да изравни резултата, но благодарение на два пробива поведе с 4:2. Веднага след това Гришо върна единия брейк и след това направи 4:4. След това двамата печелеха своите подавания и при 6:6 се стигна тайбрек. Решителната част на мача започна лошо за Григор Димитров и Харисън поведе с 6:3 и получи три мачбола. Българският тенисист обаче не се отказа, успя да изравни, а след това и да спечели мача при първата открила му се възможност.
В третия кръг Димитров ще се изправи срещу друг американец - Сам Куери, който се намира под номер 17 в световната ранглиста.

Григор: Този мач ми е за урок
Усещах, че ми липсва ритъм и трябва да намеря играта си, заяви след успеха Димитров.
"Подобни мачове наистина значат много за мен - да побеждаваш, когато не показваш най-доброто от себе си. Да се справиш с три мачбола ти дава увереност. Лесно е да побеждаваш, когато показваш най-доброто от себе си, но в случаи като днешния трудното е да намериш начин да победиш. А днес доказах на себе си, че съм способен да се боря на най-високо ниво", каза българинът.

вести
Матадора продължава
да гази
Лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал записа 13-та си поредна победа след 6:2 6:1 над Джаред Доналдсън във втория кръг в Шанхай. Мачът продължи 55 минути. За място на четвъртфиналите Матадора ще срещне Фабио Фонини, който на старта на турнира преодоля Лука Пуй със 7-6(7) 6-3.

Мария Шарапова започна
с победа
участето си на турнира в Тянджин. Рускинята победи с 6-4 6-2 румънката Ирина-Камелия Бегу.

Верстапен
се предложи
на "Ферари"
Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен заяви, че е готов да кара за "Ферари" през 2019 година, когато изтича сегашният му договор. На въпроса дали би се състезавал за "черните концета", Верстапен отговори: "Просто искам да съм в най-бързата кола. Нямам нищо против да е "Ферари", стига наистина да са най-силни. Във Формула 1 това означава, че можеш да печелиш състезания, а аз искам само това", заяви холандецът.