s НЕДЕЛЯ, 8 Октомври 2017

размер на текста

Матадора спря похода на Григор

Българинът се срина в третия сет срещу световния №1

Първата ни ракета Григор Димитров изигра мъжки мач, но загуби от лидера в световната ранглиста Рафаел Надал. Двамата се изправиха един срещу друг на полуфинал в Пекин, като Матадора се наложи с 6:3, 4:6, 6:1. Това бе девети успех на испанеца от десет мача срещу Гришо. Единствената победа на Димитров е от миналата годна, когато двамата се срещнаха на четвъртфинал отново в пекин.
Първият сет вървеше гейм за гейм, докато испанецът не проби нашия за 3:1, след което авансът му стана 4:2. Тогава Димитров поведе с 40:15, но пропусна златна възможност да върне пробива и загуби гейма за 5:2 в полза на Надал. Испанецът не срещна проблеми и затвори сета след свой сервис за 6:3 за точно 35 минути.
Вторият сет не започна никак добре за българина и той допусна пробив на нула едва в първия гейм.  Испанецът пропусна възможност да поведе с 3:0, като Гришо спаси точка за пробив. Българинът запази интригата със свой сервис гейм за 3:2, а в шестия гейм най-после се възползва от шанса си и проби Надал за 3:3. Последва размяна на сервис геймове, за да се стигне до 5:4 в полза на Димитров, след което българинът взе и сета, пробивайки Надал.
В третият сет силите на нашия свършиха. Надал поведе с 4:0, пробивайки на два пъти сервиса на Димитров. Григор взе почетен гейм за 1:4, но след това за пореден път в мача не издържа психически и загуби гейма след 0:40 за 5:1 в полза на Надал. Испанецът взе и последния сервис в мача за крайното 6:1 в сета.
Така българинът не успя да защити точките си от миналата година, когато игра финал в Пекин.

Тв акценти
Симона
Халеп
стъпи
на върха
Симона Халеп ще стане новата водачка в световната ранглиста от понеделник. Румънката победи Елена Остапенко на полуфиналите на турнира в Пекин и ще играе за титлата. С успеха тя ще стане -1 в света за първи път в кариерата си.  Халеп ще измести от там испанката Гарбине Мугуруса, която прекара четири седмици на върха.

Шиникова отнесе италианка
Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 1 Шиникова победи Глория Чески (Италия) с 6:4, 6:0 за 66 минути. С успеха 25-годишната софиянка заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара, а за място на полуфиналите ще играе с Валeнтин Баше (Франция).