s НЕДЕЛЯ, 8 Октомври 2017

размер на текста

Ледените мъже смразиха Турция

Исландия на крачка от финалите в Русия след 3:0 в Ескишехир

Сензацията от Европейското първенство по футбол през 2016 г. Исландия продължава със силното си представяне. Северняците, които станаха любимци на неутралните фенове с мъжката си игра по терените във Франция, разбиха с 3:0 Турция като гост в предпоследен мач от група I.
Йохан Гудмундсон (32) и Биркир Бярнасон (39) вкараха два гола за гостите още преди почивката след подавания на Бодварсон, а малко след началото на втората част Кари Арнасон (49) довърши домакините.
Така ледените мъже излязоха на върха в класирането с 19 точки. За това помогна и Финландия, която измъкна 1:1 като гост на Хърватска. Нападателят на "Ювентус" Марио Манджукич изведе домакините напред в 57-ата минута. Пири Сори с гол в последната минута изравни резултата и по този начин свали балканците от върха.
В последния кръг Исландия приема тоталния аутсайдер Косово и при победа ще се класират директно за световното първенство в Русия следващото лято.
Турция пък е на четвърто място с 14 точки и дори при победа в последния кръг във Финландия няма шанс за втората позиция.

Резултати
Световни квалификации, Зона "Европа"
Група D: Грузия - Уелс 0:1 (Том Лоурънс (49), Ейре - Молдова 2:0 (1:0 Дарил Мърфи (2), 2:0 Дарил Мърфи (19), Австрия - Сърбия 3:2 (0:1 Лука Миливоевич (11), 1:1 Гуидо Бургщалер (25), 2:1 Марко Арнаутович (76), 2:2 Неманя Матич (83), 3:2 Луис Шауб (89)
Група G: Италия - Македония 1:1 (1:0 Джорджо Киелини (40), 1:1 Александър Трайковски (77), Испания - Албания 3:0 (1:0 Родриго (16), 2:0 Иско (24), 3:0 Тиаго Алкантара (27), Лихтенщайн - Израел 0:1 (Ейтан Тиби (21)
Група I: Турция - Исландия 0:3 (0:1 Йохан Гудмундсон (32), 0:2 Биркир Бярнасон (39), 0:3 Кари Арнасон (49), Хърватска - Финландия 1:1 (1:0 Марио Манджукич (57), 1:1 Пири Соири (90), Косово - Украйна 0:2 (0:1 Леард Пакарада (60), 0:2 Андрий Ярмоленко (87)

Нойер аут
до края
на сезона
Вратарят на "Байерн" Мануел Нойер почти сигурно ще пропусне оставащите мачове до края на сезона. Световният шампион с Германия счупи крак през септември, а очакванията бяха да е готов за игра в началото на 2018 година. Самият Нойер обаче разкри, че възстановяването му върви по-бавно и ще отсъства по-дълго време. "Раната ми трябва да се пази чиста и да бъде оставена да зараства от само себе си. Зарастването обаче върви бавно и може да отнеме и половин година," обясни вратарят.